Rychlé a zdravé recepty s mikrovlnnou troubou pro hektický životní styl

Zdravé vaření s mikrovlnnou troubou může být nejen rychlé, ale také velmi efektivní. Přestože mnoho lidí považuje mikrovlnnou troubu pouze za nástroj pro ohřívání jídel, ve skutečnosti je to výborný pomocník pro přípravu zdravých a chutných pokrmů během několika minut. Zde je několik receptů, které jsou ideální pro rychlou přípravu zdravých pokrmů:

  1. Brokolicový gratin: Nakrájejte brokolici na malé kousky a vložte do mikrovlnného pekáčku. Přidejte trochu vody, zakryjte a vařte na vysokém výkonu 3-4 minuty. Poté posypte brokolici směsí strouhaného sýra a celozrnných drobků a vraťte do mikrovlnky na další 1-2 minuty, dokud se sýr nerozpustí.
  2. Quinoa s zeleninou: V misce smíchejte pohár quinoy, dva poháry vody a špetku soli. Přikryjte a vařte v mikrovlnce na vysokém výkonu po dobu 6 minut. Poté přidejte nakrájenou čerstvou zeleninu, jako jsou mrkev, hrášek a paprika, a vařte ještě 2 minuty. Nakonec přidejte bylinky a olivový olej pro chuť.
  3. Rychlé lososové filé: Položte filé lososa na talíř vhodný do mikrovlnky. Přidejte citronovou šťávu, česnek, sůl a pepř. Zakryjte a vařte na vysokém výkonu 3-4 minuty. Losos by měl být vláčný a plný chuti.
  4. Ovesná kaše s ovocem: Do misky vhodné do mikrovlnky dejte půl šálku ovesných vloček, šálek mléka nebo vody a špetku soli. Vařte na vysokém výkonu 2-3 minuty. Poté přidejte čerstvé ovoce, jako jsou banány, jahody nebo borůvky, a trochu medu nebo javorového sirupu pro sladkost.
  5. Vejce na míchané: Rozšlehejte dvě vejce s trochou mléka, soli a pepře. Vlijte směs do misky vhodné do mikrovlnky a vařte na vysokém výkonu 1-2 minuty, přičemž směs občas promíchejte.

Tyto recepty jsou nejen rychlé a jednoduché, ale také vám umožní využít mikrovlnnou troubu pro zdravé a vyvážené jídlo. Mikrovlnná trouba je skvělým nástrojem pro udržení nutriční hodnoty potravin, protože umožňuje vaření bez nadměrného použití oleje nebo tuku.