Co potřebujete na přípravu smoothie

Smoothie je mixovaný ovocný nebo zeleninový nápoj, který je zdravý, chutný a osvěžující. Můžete si ho připravit doma pomocí mixéru nebo smoothie makeru. 

Na přípravu smoothie jsou potřeba následující pomůcky:

 • Mixér. Mixér nebo smoothie maker je nezbytný pro rozmixování ovoce, zeleniny a dalších přísad do hladkého nápoje. 
 • Kuchyňský nůž. Kuchyňský nůž je užitečný pro nakrájení ovoce a zeleniny na menší kousky, které se lépe mixují. Pokud používáte mražené nebo konzervované plody, můžete tento krok vynechat.
 • Škrabka. Škrabka je vhodná pro očištění zeleniny, jako je mrkev, celer nebo červená řepa, od slupky a nečistot. Pokud používáte bio zeleninu, můžete ji jen dobře umýt a ponechat slupku, která obsahuje mnoho vitamínů a vlákniny.
 • Měrka. Měrka je praktická pro odměření správného množství tekutiny, jako je voda, mléko, jogurt nebo ovocná šťáva. Tekutina pomáhá naředit smoothie a dodat mu požadovanou konzistenci.
 • Lžíce. Lžíce je potřebná pro přidání různých dochucovadel, jako je med, cukr, vanilka, skořice nebo proteinový prášek. Dochucovadla zlepšují chuť a výživnou hodnotu smoothie.

To je vše, co potřebujete na přípravu smoothie. Nyní už jen stačí všechny ingredience dát do mixéru a mixovat dojemna. 

Smoothie můžete podávat různými způsoby:

Smoothie můžete servírovat v různých nádobách, podle toho, jaký efekt chcete dosáhnout. Zde je několik možností, jak si smoothie podat:

 • Sklenice. Sklenice jsou klasickou volbou pro servírování smoothie. Můžete použít různé tvary a velikosti sklenic, například vysoké, kulaté, čtvercové nebo křivé. Sklenice jsou praktické, protože umožňují vidět barvu a vrstvy smoothie. Můžete je také ozdobit brčkem, lístky máty, plátky ovoce nebo šlehačkou.
 • Misky. Misky jsou vhodné pro servírování hustých a krémovějších smoothie, které se jedí lžící. Můžete použít misky z keramiky, skla, dřeva nebo kovu. Misky jsou ideální pro přidání různých posypů, jako jsou ořechy, semínka, granola, kokos nebo čokoláda.
 • Ananas. Ananas je originální a zábavný způsob, jak servírovat smoothie. Stačí oloupat ananas, vydlabat dužinu a použít ji jako přirozenou nádobu pro smoothie. Ananas dodá smoothie tropickou chuť a vůni a také slouží jako dekorace.

Recepty na lahodné smoothie:

 • Jahodovo-banánové smoothie: 

Toto je klasické a oblíbené smoothie, které je sladké, krémové a bohaté na vitamín C. Potřebujete jen 200 g jahod, 1 banán, 200 ml mléka a lžíci medu. Jahody a banán oloupejte a nakrájejte na kousky. Vložte je do mixéru spolu s mlékem a medem a mixujte do hladka. Podávejte vysoko naplněné sklenice s brčkem a ozdobte jahodou.

 • Zeleninové smoothie: 

Zdravé a výživné smoothie, které vám dodá potřebné živiny a vlákninu. Potřebujete 1 okurku, 1 mrkev, 1 stroužek česneku, hrst špenátu, 200 ml jogurtu a špetku soli. Okurku, mrkev a česnek oloupejte a nakrájejte na kousky. Vložte je do mixéru spolu se špenátem, jogurtem a solí a mixujte do hladka. Podávejte vychlazené v pohárech a ozdobte lístkem špenátu.

 • Tropické smoothie: 

Exotické a osvěžující smoothie, které vám připomene léto a slunce. Potřebujete 1 pomeranč, 1/2 ananasu, 1/2 manga, 200 ml kokosového mléka a lžíci kokosových vloček. Pomeranč oloupejte a rozdělte na části. Ananas a mango oloupejte a nakrájejte na kousky. Vložte je do mixéru spolu s kokosovým mlékem a kokosovými vločkami a mixujte do hladka. Podávejte ve velkých sklenicích s brčkem a ozdobte plátkem ananasu.

Přejeme Vám dobrou chuť.